Randevu Al

info@izmirbakicihizmeti.com     İletişim: +

Blog/Habeler

Bakıcı Alırken Nelere Dikkat etmeliyiz?

Çalışan ebeveynler için bakıcı seçmek oldukça meşakkatli bir iştir. Çünkü canından çok sevdikleri çocuklarına, ailelerini yada hastalarına bakabilecek bir bakıcıyı onlar kadar iyi bakar mı? Güvenilir mi ? titiz mi?  Eve uyum sağlayabilir mi ? Bunun gibi bir çok soru içini yer bitirir. Bakıcınızı seçerken bakıcıyı ailenizin bir üyesiymiş gibi görerek evinizi, bebeğinizi, çocuğunuzu, ailenizi yada hastanızı emanet edeceğinizi unutmayınız.O yüzden endişelerinizi kontrol altında tutup aşağıdaki kriterleri değerlendirmelisiniz.

Bakıcının eve adapte olma süresi nasıl sağlanır

Her şeyin en başında bakıcımızın ailenin bir üyesiymiş gibi görmelisiniz. Bakıcıdan becerisinin/kapasitesinin üzerinde beklenti içinde olmalısınız ve ona kendi evindeki gibi rahat edebileceği bir ortam yaratmaya çalışmalısınız.

 

Bebek yada Çocuk Bakıcısından Beklenenler Nelerdir?

Bildiğiniz üzere bakıcının en birinci görevi bebeğinizin ihtiyaçlarını eksiksiz karşılamaktır. Bebeğinizin yada çocuğunuzun hangi dönemde hangi gelişim basamaklarından geçtiğini bilmeli ve buna uygun davranmalıdır. Eğitimli veya tecrübeli olmalıdır. Bu gelişim sürecinde bebeğe uygun ortamı sağlayabilmelidir.