Randevu Al

info@izmirbakicihizmeti.com     İletişim: +

Bebek ve Çocuk Bakıcı

Çocuklarımız en değerli varlıklarımızdır. Onların gelişim sürecinde en iyi şekilde büyüyebilmeleri için anne ve baba olarak elimizden geleni yapmaya çalışırız. Çalışan anne baba cini bu durum biraz zorlaşmaktadır. Günün çoğu saatini işte geçirdiklerinden dolayı bir bakıcıya ihtiyaç duyarlar.

Biz burada İzmir bakıcı hizmetleri olarak çocuğunuzu çocuğumuz olarak görmekte ve çocuğunuzun günlük bakımını, eğitimini ve ihtiyaçlarını en az sizin gösterdiğiniz sevgi ve titizlikle karşılayabilecek çocuk gelişimi mezunu ve eğitimli annelerden oluşan kadromuzla hizmetinizdeyiz.

Bakıcılarımız; çocuklarımızın toplum içindeki yerlerini anlayabilmeleri için gerekli bilgi, beceri ve anlayışları elde etmelerine yardımcı olur. Kişisel gelişimlerini sürdürmeye devam ederken en doğru şekilde çocuğunuzun yanında olur.

Beslenme / Temel İhtiyaçların Karşılanması

Çocuğun büyüyüp gelişebilmesi için yaşına ve cinsiyetine göre en uygun şekilde dengeli ve yeterli beslenmesi gerekir.

Ebeveynlerin ve bakıcıları mızın birincil görevi olan çocuğun beslenmesinde göstereceği yeterlilik çocuğu ömür boyu kazanacağı temek ihtiyaçlarını giderme noktasında da faydalı olacaktır. Unutulmamalıdır ki temel ihtiyaçları zamanında ve yeterli karşılanmayan çocukların kendilerine ve çevrelerine güven duyması söz konusu değildir.

İzmir bakıcı mesleki diplomaya sahip olan çocuk gelişim uzmanlarımız ve eğitimli annelerimiz bebeğinizi/ çocuğunuzun beslenmesini en sağlıklı şekilde karşılayacak temel ihtiyaçlarını tıp ki sizin gibi tüm şefkatiyle ve titizliği yerine getirilecektir.

Zihinsel / Bedensel Gelişim Desteği

Çocukların hem zihinsel hem de bedensel olarak sağlıklı bir şekilde gelişebilmeleri hayatlarının her alanında büyük bir öneme sahiptir. Çocuğun sağlıklı beslenmesi ve spor yapması fiziksel gelişimi açısından büyük önem sahip olduğu gibi, çocuğun ilgi duyduğu alanlar üzerinde kendini geliştirebilmesi için gerekli şartların da sağlanması son derece önemlidir.

Günlük Oyun / Gezme Aktiviteleri

Çocuğun gelişimi konusunda; oyunlar, etkinlikler ve sosyal faaliyetler gibi çalışmalar; çocugun zeka gelişimini belirleyen faktörler arasında yer alır. Aynı zamanda kas sistemi gelişir ve biriken enerjisini boşaltma imkanı bulur. Oyun çocuğun yaşamıdır, işidir.

Çocuk bakıcımız günlük oyunlarıyla hem bebek/çocuğumuzun eğitir hem de onun gelişimine katkı sağlar. Onun Kontrol altında bedensel ve zihinsel gelişimine yardımcı olur. Kendini fark etmesine imkan sağlar. Yüzünden de gülücüğü eksik olmaz.

Kitap Okuma / Kaliteli Zaman Geçirme

Bebeğe kitap okumak

Bebeğe iletişimi öğretir

Dinleme yeteneği, hafıza ve kelime hazinesinin güçlenmesini sağlar

Bebeğe çevresinde yaşananlar hakkında bilgi verir.

Bebekler, birinci yaşları doldurduğunda konuşmaları için gereken bütün anadillerindeki sesleri öğrenmiş olurlar. Ona ne kadar çok kitap okursanız o kadar çok ses ve kelime öğrenecek ve güzel konuşacaktır.

Kendisine kitap okunan çocuklar okumayı daha kolay öğreniyorlar.

Kitap okumak;

Bebeğe iletişime öğretir.

Dinleme yeteneği, hafıza ve kelime hazinesinin güçlenmesini sağlar.

İzmir bebek bakıcı  olarak;

Bakıcımız uykudan önce ona bu alışkanlığı sağlayacak hem kaliteli zaman geçirerek hem de bebeğinizin zihinsel gelişimine katkıda bulunacaktır.