Randevu Al

info@izmirbakicihizmeti.com     İletişim: +

Yaşlı ve Hasta Bakıcı

Bizi bu günlere kadar sevgi ve şefkatle büyüten ebeveynlerimiz yaşlandıklarında da aynı bakımı hak eder ve isterler işte burada İzmir bakıcı hizmeti hayatınızda yer alıyor.

Hizmetlerimizden yararlanacak yaşlı ve hastalar ; deneyimli hemşire, sağlık memuru, ve hasta bakıcılarımız tarafından sabır, şefkat, özveri ve titizlikle ihtiyaçlarını karşılarlar.

Günlük yaşam aktivitelerinin desteklenmesi

Doğumumuzla beraber başlayan, yaşayabilmemiz için yapmamız gereken bazı günlük yaşam aktivitelerimiz vardır; beslenme, solunum, uyku, boşaltım, hareket, iletişim…

Yaşlı ve hastalar zaman geçtikçe bu fonksiyonlarını sağlamakta zorlanırlar. sağlıklı olabilmeleri için ise bu aktiviteleri gerçekleştirmeleri gereklidir. Bu sebepten dolayı yaşlı/hastalarda bu aktivitelerin gerçekleşmesini sağlayacak güvenli ortam zorunludur.

İzmir hasta bakıcı olarak onlara en güvenli ortamı sağlamak bizim görevimizdir. Elemanlarımız tarafından istediğiniz şekilde istediğiniz yerde bu ortamı sağlamaya hazırdır.

Giyinme Desteği

Kişisel temizlik ve giyim oldukça önemli bir aktivitedir. Öz güven ve sosyal sorumlulukları açısından bireylerin iyi ve temiz görünümde olmasının kendisi için büyük önemi vardır.

Hasta/yaşlı giyinme ihtiyacını kendisi karşılayamadığı taktirde hasta/yaşlı bakıcımız bireye en iyi şekilde yardım eder ve ona yeterli gelmeye çalışır. Hizmetini titizlikle, saygı ve büyük özveri ile yapmaya hazırdır.

Wc/Banyo/Kişisel bakım hizmeti

İzmir bakıcı elemanlarımız yaşlı/hastaların tuvalet banyo kişisel bakım ihtiyacının gerekli hijyen koşullarında bireyi incitmeyecek en doğru şekilde sağlayacaktır. bireyin kendini huzursuz hissetmemesi için birey istiyorsa hizmet o şekilde ve titizlikle verilir.

İlaç takibi

Yaşlılarda görülen sorunları kronik ve değişken hastalıklar grubundan bir hastalık olduğunda tedavi  programının düzenli ve sürekli uygulanması gerekir. Bunu sağlamak bakımında iyi bir izleme programına gereksinimi vardır.

İzmir hasta/yaşlı bakım elemanlarımız bu takibi sizin yerinize en iyi şartlarda yapar ve uygularlar.

Beslenme/ Egzersiz desteği

Her yaşta olduğu gibi bu yaş gurubunda da yeterli ve dengeli beslenme sağlının korunması ve geliştirilmesi için çok önemlidir. Ülkemizde yaşlı nüfusunun önemli bir bölümü yetersiz ve dengesiz beslenmeden kaynaklanan hastalıkların etkisi altında yaşamaktadır.

Sağlık personelimiz hayatınıza dahil olduğundan itibaren bilinçsiz beslenmeyi sağlıklı bir beslenme alışkanlığına çevirir yaşlı/hastanın sağlık sorununa göre beslenme programını hazırlar ve uygular.

Egzersiz hayatımızın her safhasında büyük bir önem taşımaktadır. İzmir hasta/yaşlı bakıcı elemanlarımız bedenin fizyolojik özelliklerine uygun egzersiz programı geliştirerek hem yaşlanmaya ve hareketsizliklere kişinin gündelik yaşamına etki eder engelleyici faktörleri ortadan kaldırmak hemde vücudun daha sağlıklı hastalıklara karşı daha dirençli olmasını sağlamak amacıyla bu programı uygularlar.

Günlük ev işlerinin yapılması

Hasta/Yaşlı bakıcı evin rutin işlerinde yardımcı olur, iş verenin vereceği diğer işleri de titizlikle üstlenirler.

Sohbet / Arkadaşlık ve Kaliteli zaman geçirme

Yaşlılarda belirgin bir hastalık bulgusu olmasa bile, bir takım hastalıklar yüzünden sosyal bakımdan da çeşitli sorunlar oluşabilir bunların arasında yalnızlık kendine yeterlilik, sosyal ilişki içine girememe hasta/yaşlı bakıcı bu sorunları bireye sağlıklı iletişim kurarak empati  kurarak bireyin güzel zaman geçirmesini sağlayarak ortadan kaldırmayı amaçlar.

İzmir bakıcı, İzmir hasta bakıcı, izmir yaşlı bakıcı, izmir yatılı hasta bakıcı, izmir yatısız hasta bakıcı